Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Slovensko > Do Tater za přírodou a termály po železnici 2020

A140-20 - Do Tater za přírodou a termály po železnici 2020

Slovensko, zájezd do Tater s dopravou vlakem, Tatranská Kotlina, Štrbské pleso, Skalnaté pleso, Lomnický štít, Poprad, Belianská jeskyně.

Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
001-253 15.07.20 19.07.20
8 390,-
Objednat
001-254 19.08.20 23.08.20
8 390,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu vlakem (Leo expres/Pendolino) v základní vozové třídě, 4x hotel 2-3* v Tatranské Lomnici (2lůžkové pokoje), 4x snídani, 3x večeři, průvodce, jízdné TEŽ, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, fakultativní služby, lanovky, veškeré vstupné (90 €) a vše, co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje

Příplatky

2.400 Kč za 1lůžkový pokoj
1.200 Kč za jízdenka ve třídě Business (obě cesty)
1.300 Kč za zálohu za lanovku na Lomnický štít (ev. rozdíl v ceně bude doúčtován)
160 Kč za komplexní pojištění

U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte.
Termín a požadavky pro doobsazení:
kód: 001-253 15. 7.–19. 7. 2020 Sólo pán objednat s požadavkem na doobsazení

U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte.
Termín a požadavky pro doobsazení:
kód: 001-253 15. 7.–19. 7. 2020 Sólo paní objednat s požadavkem na doobsazení

úvodní popis

Jak hradby bájných pevností se z rovin kolem Popradu zvedají štíty Vysokých Tater, zdánlivě štíhlé a nepřístupné, vznášející se nad rozpáleným vzduchem rovin. Nabízejí daleké výhledy, stále ještě kvetoucí vysokohorské louky, svět klidu, voňavého vzduchu a vůni borovic. Cestu vám zpříjemní luxusní vlak i radovánky v aquaparku.

úvodní popis POD

Vydejte se vlakem za poznáním do slovenských hor do Vysokých Tater až na Lomnický štít , užijte rozličných vláčků i lanovek. Navštivte TANAP a ochutnejte horské speciality...a vše pohodlně a v době, kdy jsou Tatry nejkrásnější.

lákadla

Poprad, koupání v akvaparku Aqua City - Tatranská Lomnice - Štrbské pleso - Starý Smokovec - Hrebienok - Skalnaté pleso - možnost výjezdu lanovkou na Lomnický štít - Tatranská Kotlina - Belianská jeskyně.

Slovensko, Tatry, Pribylina
Slovensko, Tatry, Pribylina Česká republika - Leo expres, společnost jezdí s elektrickými jednotkami 480 (foto Leo) Slovensko - Vysoké Tatry - Téryho chata a okolí Česká republika - Leo expres jezdí na trati Praha - Košice od roku 2012 (foto Leo) Slovensko, VysokéTatry, panoráma Termální lázně - Slovensko - Poprad - aquapark Slovensko - Vysoké Tatry - Štrbské pleso Česká republika - Leo expres poskytuje příjemnou cestu na dlouhé vzdálenosti (foto Leo)
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd komfortním vlakem odpoledne z Prahy (po trase Ko, Pa, Ol), cesta krajinou Slovenska , večer POPRAD , tatranskou elektrickou železnici do TATRANSKÉ LOMNICE , ubytování

2.den

2. den: výlet Tatranskou elektrickou železnicí na Štrbské pleso , procházka kolem jezera, ke skokanským můstkům s výhledy, variantně k Popradskému plesu, symbolický hřbitov obětem Tater, vyhlídková jízda nejstarší slovenskou ozubnicovou železnicí do ŠTRBY a zpět, návrat na ubytování.

3.den

3. den: celodenní vysokohorský program: kabinovou lanovou dráhou ke Skalnatému plesu, výhled, foto pauza, možná lehká turistika v okolí, výjezd legendární visutou lanovkou na nejslavnější tatranskou dvoutisícovku Lomnický štít (2 634 m), vyhlídka, dále varianty: a) lanovkou zpět a relax s vyhlídkami b) turistika na Svišťovku k TATRANSKÉ MATLIARE, dále obě varianty zpět do TATRANSKÉ LOMNICE ; večer společné posezení a fakultativně ochutnávka tatranské a horské gastronomie

4.den

4. den: výlet do horské obce TATRANSKÁ KOTLINA, vycházka k Belianským jeskyním, procházky v prostředí Tatranské kotliny s nádhernými výhledy na nejzápadnější část Belianských Tater, odpoledne jízda s TEŽ do STARÉHO SMOKOVCE , výjezd ozubnicovou lanovou dráhou na Hrebienok s možností vycházek směrem k Vodopádům Studeného potoka a další lehké turistiky, návrat do TATRANSKÉ LOMNICE

5.den

5. den: ráno muzea a galerie TATRANSKÉ LOMNICE , muzeum Tatranského národního parku (TANAP) a Botanická zahrada TANAPU s jedinečnou expozicí tatranské přírody, následně odjezd do POPRADU , fakultativně koupání a pohoda v nejznámějším tatranském aquaparku - Aqua city, odpoledne vlakem z Popradu do Prahy, příjezd večer

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a jízdního řádu.

Doprava

vlakem Leo express z Prahy a vlakem Pendolino zpět, po Slovensku místními železnicemi, zubačkami i lanovkami
Možný příplatek za luxusnější třídu - na cestu tam třída Premium, na cestu zpět 1. třída.

Ubytování

3x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) v Tatranské Lomnici, příjezd na hotel pozdě večer

Stravování

4x snídaně, 3x večeře se podává na hotelu,vzhledem k pozdnímu příjezdu na hotel stravování začíná snídaní 2. dne programu

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 15.000 Kč (5.000 Kč/os)

Orientační ceny vstupného

lanovka Štrbské pleso - Solisko 15€ zpáteční + záloha na čipovou kartu – 2€
Záloha se vrací po použití lístku, nebo se po dohodě využije na další vstupy.
zubačka Starý Smokovec - Hrebienok – 11€ zpáteční
POPRAD : akvapark Aqua City – 21€ na 3 h po 17:00 hod, 24€ celodenní
Belianská jeskyně – 8€ vstup

Kapesné

Doporučujeme min. cca 90 € na lanovky a vstup do Belianské jeskyně + další kapesné dle vlastního uvážení. Je dobré mít u sebe papírové bankovky spíše nižší hodnoty do 50 €, případně kovové drobné na drobné nákupy (pohledy, kávu) a pro případ potřeby navštívit veřejnou placenou toaletu.

Zajímavosti

Kuchyně - jídlo a nápoje: 
Za jídlo se na Slovensku zaplatí o něco více než v tuzemských obchodech. Ceny základních potravin a zboží jsou v současné době v průměru o 15 - 20 % vyšší než v ČR. Ceny služeb v restauracích a pohostinství jsou závislé od kategorie tohoto podniku. Průměrné ceny za oběd v podniku na úrovni II. – III. cenové kategorie se pohybují od 2,5 – 7,5 € bez nápojů (pivo 12° – 0,8 – 1,2 €, nealko 3 dcl – 0,5 – 0,8 €, káva 0,5 – 0,8 €). Slovenská kuchyně je zejména na jihu ovlivněna maďarskou (například přípravou kukuřice na jakýkoliv způsob a řadou gulášů řádně okořeněných čerstvou či sušenou paprikou), ale celkově se podobá české, kdy používá podobné suroviny i koření. Je však bohatší na bezmasá jídla, jejichž základem jsou brambory. Každý region má svoje speciality, celonárodním jídlem jsou nepochybně brynzové halušky, přelité rozpálenou slaninou a případně i kysanou smetanou. Dalšími typickými jídly jsou bramborové šišky, liptovské droby, rezance a sladké nebo slané pirohy (plněné brynzou, tvarohem, zelím nebo masovou směsí; pokud jsou sladké, jsou plněné povidly, sypané se mákem nebo ořechy). Maso je mnohem častější než ryby. Jako živánská pečeně se označuje maso opečené na otevřeném ohni, což je preferovaný způsob úpravy. Základem guláše (paprikáše) bývá skopové nebo jehněčí, slanina se přidává nejen do ražniči. Oblíbená je zvěřina (srnčí, jelení, dančí, bažant).
Prívarky jsou husté polévky a omáčky, prakticky z každé zeleniny, okořeněné např. petrželí a bobkovým listem. Přílohou je překvapivě chleba. Zejména na severu země se brambory kombinují se zelím, kedlubnami a fazolemi. Z polévek jsou nejoblíbenější kapustnica, houbová, fazolová a česneková.

Specialitou jsou sladká jídla, například lívance a moučníky, které se připravují zejména ve svátek nebo k slavnostnějším příležitostem: plněné záviny z kynutého těsta (makovníky, ořechovníky, tvarohovníky nebo slané kapustňáky), „české“ buchty a štrúdl.

Populární je pivo, ale pije se i víno, z bílých zejména Veltlínské zelené, Müller-Thurgau a Vlašský ryzlink, červené pak Modrý Portugal a Frankovka. Vinná réva se pěstuje především v oblasti Malých Karpat a při jižních hranicích Slovenska ; v okolí Slovenského Nového Mesta se daří tokajskému. Z tvrdého alkoholu vede borovička vyráběná z jalovcového destilátu a „pravá“ slivovice. „Zbojnícka káva“ se podává s hořící lihovinou a její chuť je obohacena mj. skořicí a bylinkami.

Vybrané speciality
brynza: měkký solený ovčí sýr hrudkovité konzistence, s nezaměnitelnou chutí a aroma (kromě Slovenska se vyrábí ještě v Polsku, Rumunsku a na Ukrajině)
brynzové halušky: typické jídlo z brambor, mouky, soli, brynzy a slaniny
korbáčiky: tradiční copánkové sýry z ovčího sýra, podávají se přírodní, ochucené mletou paprikou, fritované nebo obalované, nebo plněné masem (korbáčiky se rozpletou, zapletou znovu s masem nakrájeným na proužky, obalí se v trojobalu a smaží)
langoše: těsto z hladké mouky, kvásku, soli a případně i vejce se zprudka opeče na oleji, přísady dle chuti (česnek, kyselá smetana, kečup, tatarská omáčka nebo povidla či marmeláda)
liptovské droby: k syrovým oloupaným nastrouhaným bramborám se přidá uvařené a umleté vepřové (plecko, bůček), přidá se cibulka osmažená na slanině, krupice, sůl, pepř, majoránka a utřený česnek. Směsí se naplní střeva nebo jiný obal, aby vznikla „jitrnice“, vaří se v horké vodě, poté peče v troubě a podává s kysaným zelím
lokše bramborové: placky z vařených brambor, hrubé mouky a vejce se pečou na plotně nebo na suché pánvi, upečené se mohou podávat naslano nebo nasladko, např. s nasekanými ořechy, mákem nebo povidly
opekance s mákem (pupáčky, bobaľki): koláčky z kynutého těsta, pečené v troubě, hotové zalité horkým mlékem, sypané mletým mákem s cukrem a přelité rozpuštěným máslem, které jsou tradiční součástí štědrovečerní večeře, protože mák symbolizuje bohatství
pagáče: slané škvarkové placky z kynutého těsta, sypané sezamem nebo kmínem
parenica: jemný ovčí sýr, vyrobeny z kysaného ovčího hrudkového sýra, podává se přírodní nebo smažený (plátky parenice se proloží plátky šunky, obalí v trojobalu a smaží)
ražniči: kousky různých druhů masa, paprika, slanina a cibule, nakrájené na podobně velké kousky se střídavě navléknou na špejli nebo jehlu, okoření a poté pečou nebo grilují
rezance: nudle, jako hlavní jídlo jsou oblíbené např. s drobnozrnnou čočkou na česneku, koření se koriandrem nebo olivovým olejem .
Typickým výrobkem je ovčí sýr brynza (od 80 Kč za kilo) a pařený sýr oštěpek (od 150 Kč za kilo), dále pak slivovice, hruškovice a calvados (zhruba od 90 Kč za litr).

Informace

Turistika není náročná, doporučujeme turistické vybavení na všechny druhy počasí a dobrou turistickou obuv. Nezapomeňte na sluneční brýle, krémy a vybavení na koupání (v případě zájmu).

Mapa k zájezdu

itinerář

Poprad - Tatranská Lomnice - Štrbské pleso - Starý Smokovec - Hrebienok - Skalnaté pleso - Lomnický štít - Tatranská Kotlina - Belianská jeskyně


|Zpět|

Vlakem za poznáním - Slovensko

Již od předminulé sezóny můžete na naších webových stránkách a také v katalogu narazit na jiný druh dopravy v rámci poznávacích zájezdů než je zažitá doprava autobusem či na delší vzdálenosti doprava letecká. Jak název napovídá, jedná se o železnici. Níže jsou komentáře ke Slovensku , jedné ze zemí kam můžete vyrazit díky naší sekci vlakových zájezdů.

Tatranský národní park

Zahrnuje Vysoké Tatry  a Belianské Tatry o celkové rozloze 738 km2, nejmenší velehory světa a současně nejvyšší pohoří celého karpatského oblouku s nejvyšším Gerlachovským štítem (2.655 m) a dalšími 24 velehorskými vrcholy (přes 2.500 m). Na severu na něj navazuje polský Tatrzański Park Narodowy. Horský masiv je přes 55 km dlouhý a 17 km široký. Na rozdíl od ostatních evropských velehor nemají Tatry podhůří a díky podtatranskému zlomu se strmě zvedají z Podtatranské kotliny. Asi dvě třetiny území TANAPu je tvořeno krystalickými břidlicemi a žulami, obvodový sedimentární plášť tvoří vápence, dolomity (s krasovými jevy včetně jeskyní), pískovce a slepence druhohorního stáří. Glaciální reliéf pak vytvořil čtvrtohorní ledovec a vznikly morény a ledovcové kary.


|Zpět|

Podobné zájezdy

5denní zájezd, doprava vlakem | Slovensko
Cena zahrnuje:

dopravu vlakem (Regiojet/ČD), 4x hotel v Terchové se snídaní, průvodce, pojištění CK

12.8.20 - 16.8.20
7 990,-
001-255
5denní zájezd, doprava vlakem | Slovensko
Cena zahrnuje:

dopravu luxusním vlakem (Leo expres/Pendolino), 4x hotel v Tatranské Lomnici, 4x snídani, 3x večeři, průvodce, jízdní doklad na TEŽ.

21.8.19 - 25.8.19
7 990,-
091-249


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,