Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Španělsko > Královský Madrid, Toledo a perly Nové Kastilie

A70-19 - Královský Madrid, Toledo a perly Nové Kastilie

Zájezd s leteckou dopravou do Španělska, pobyt v Madridu, prohlídka Escorialu a příroda v Sierra de Guadarrama, vlakem Toledo, Segovia, Ávila, Alcalá de Henares, památky UNESCO
Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
091-120 10.09.19 15.09.19
17 990,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha - Madrid - Praha, letecké taxy, kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti, transfer z/na hotel, 5x hotel, 5x snídani, cestu vlakem do Toleda a zpět, průvodce

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, případné pobytovou taxy, fakultativní služby, jízdenky na MHD, další vlaky a veškeré vstupné vstupné (90 € ).

Příplatky

4 500 CZK jednolůžkový pokoj
2 300 CZK za fakultativní výlet Ávila, Segovia včetně lehkého oběda tapas a vstupů označených* (min. 10 osob, info v CK)
300 CZK komplexní pojištění K5S
1 350 CZK odbavované zavazadlo do 20 kg

úvodní popis

Madrid , živá kosmopolitní metropole, město elegantní architektury, fantastických muzeí a galerií, honosných náměstí i bulvárů plných temperamentních Španělů. Poznáte Toledo, město umění tří kultur, monumentální klášter El Escorial , starobylé centrum vzdělanosti Alcalá de Henares.a 2 kastilské skvosty Avila a Segovia.

úvodní popis POD

6enní eurovíkend Madrid , Toledo a výlet do Nové Kastilie - Avila a Segovia

lákadla

pobyt v Madridu, zajímavá místa, král. palác, muzea a galerie, Prado, tapas bary - královský zámek a klášter Escorial - národní park Sierra de Guadarrama - města na seznamu UNESCO: středověké Toledo, kostely s obrazy El Greca - Ávila, hradby, katedrála a klášter sv. Terezie - Segovia, akvadukt, hrad, katedrála - Alcalá de Henares, centrum vzdělanosti

Španělsko - Toledo - Santo Tomé, Pohřeb hraběte  Orgaz, El Greco, 1586-8
Španělsko - Toledo - Santo Tomé, Pohřeb hraběte  Orgaz, El Greco, 1586-8 Španělsko - Toledo - město kde se mísila arabská, křesťanská i židovská kultura a všechny zde zanechaly své stopy Španělsko - Madrid - Palazio Real, královský palác z let 1734-60 podle vkusu Karla III. a IV., současný král zde nesídlí Španělsko - Kastilie - Ávila, hradby z 11.-14.století, přes 2 km dlouhé, 88 půlkruhových věží Španělsko - Madrid - Prado, Francesco Goya, Nahá Maja, 1797-9 Španělsko - Toledo - Puerta del Sol, postavená ve 14.století johanity, městská brána v mudejárském stylu Španělsko - Kastilie a León - Segovia, pozdně gotická katedrála, 1525-1678 Španělsko - Toledo - muzeum Santa Cruz, El Greco,  Neposkvrněné početí P.Marie Španělsko - Alcalá de Henares, platareskní fasáda university Španělsko - Kastilie a León - Segovia, interiér katedrály Španělsko - Madrid - galerie Prado_Zahrada rajských rozkoší_H.Bosch_1480-1505 Španělsko - Toledo - klášter San Juan de los Reyes, 1497-1504, španělsko-vlámská gotika, vpředu most přes řeku Tagus Španělsko - Toledo - Santo Tomé_Pohřeb hraběte  Orgaz, El Greco, detail.
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1.den: dle letového řádu odlet s průvodcem z Prahy do MADRIDU (předpokládaný let 11:25 - 14:10), transfer a ubytování v hotelu, MADRID , prohlídka centra města, náměstí Puerta del Sol, pulzující srdce Madridu , symbolická socha medvěda, Královské divadlo, katedrála Almudena na Plaza Oriente, dále po Calle Mayor, Plaza Mayor, úchvatné náměstí, reprezentační domy s balkony, mansardovými okny, ozdobnými věžičkami, jezdecká socha krále Filipa III., procházka po příjemném zeleném parku Retiro s jezírkem a sochou krále Alfonse XII., večer ochutnání tapas

2.den

2.den: výlet do pohoří Sierra de Guadarrama, královské sídlo EL ESCORIAL (UNESCO), prohlídka monumentálního paláce a kláštera Filipa II., královská knihovna s freskami, mramorový královský panteon, nenáročná turistika v pohoří Sierra de Guadarrama, národní park , procházky krásnou přírodou mezi borovicemi, duby, vzácná flóra a fauna, návrat do MADRIDU , možnost návštěvy muzeí nebo fotbalového stadionu Realu Madrid - Santiago Bernabéu

3.den

3.den: MADRID , architektonicky jedinečné vlakové nádraží Atocha (původně G. Eiffel, rekonstrukce Rafael Monea) s tropickou zahradou a jezírkem uprostřed haly a pomník obětem atentátu, celodenní výlet do TOLEDA (UNESCO), jízda trvá 40 min., prohlídka historického centra, středověké městské opevnění, kamenné křivolaké uličky a náměstí, přepychové paláce a chrámy připomínají soužití tří kultur - křesťanské, židovské a muslimské; brány Alcántara“ a „Bisagra“, náměstí Zocodover, původně dobytčí trh, dominanta města - Alcázar (vojenské muzeum), monumentální katedrála, perla vrcholné gotiky (Goya, El Greco, Velasquez,Tizian), půvabná radnice, kostelíček Santo Tomé (slavné dílo El Greca, Pohřeb hraběte Orgaze), synagogy a překrásný gotický klášter San Juan de los Reyes (Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský), most sv. Martina a návrat do MADRIDU , podvečerní zelená oáza Retiro Park s jezírkem a sochou Alfonse XII. a Palácio de Cristal (architekt Velásquez) ze skla a oceli a zrcadel, večer ochutnání tapas v „Museo del Jamon - muzeu šunky“

4.den

4.den: celodenní MADRID : Paseo del Prado:, třída světoznámých muzeí: Museo del Prado: (největší kolekci španělských mistrů na světě), Museo Reina Sofía: (přehlídka umění 20. století a slavná Picassova Guernica), Museo Thyssen-Bornemisza (osm století výtvarného umění); Královský palác: (Palacio Real), největší v západní Evropě nebo muzeum koridy Las Ventas: nebo gastronomické zážitky a procházky v Park Retiro: v čele s Palacio de Cristal (Krystalový palác)

5.den

5.den: fakultativně celodenní výlet vlakem/busem do Kastilie a Leónu s průvodcem, cesta do města svaté Terezie Ježíšovy ÁVILA (UNESCO), středověký skvost s nejlépe zachovanými hradbami v Evropě (88 věží a katedrála v hradbách, 3 km dlouhá hradební zeď z 11. stol. s devíti branami, původně ochrana před Maury), klášter svaté Terezie*, bazilika, *lehký oběd tapas , SEGOVIA (UNESCO), monumentální katedrála*, dominanta hradu Alcazár* (inspirace pro společnost Walta Disneye), význačný dvouposchoďový římský 700 m dlouhý akvadukt s oblouky, a třeba i specialita selátko na rožni v tržnici San Miguel, návrat večer, MADRID , variantně individuální návštěva muzeí, možnost večeře - tapas v „Museo del Jamon - muzea šunky“.

6.den

6.den: ALCALÁ DE HENARES (UNESCO), město kultury a vzdělanosti (nejslavnějším rodákem je světoznámý Miguel de Cervantes), centrální náměstí Plaza de Cervantes (Cervantesova socha), Corral de Comedias (jedno z nejstarších fungujících divadel v Evropě), Calle Mayor (po obou stranách náměstí je lemována sloupovím), budovy univerzity - renesanční Colegio de San Ildefonso, katedrála, biskupský palác, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy odpoledne, přílet večer (předpokládaný let 15:20 - 18:10)

CK si vyhrazuje právo úprav programu dle letového řádu a počtu zájemců. Výlet Ávila, Segovia se uskuteční při min. 10 platících osobách. CK si vyhrazuje právo při malém počtu osob využít k výletu veřejnou dopravu.

Doprava

letecky Praha- Madrid -Praha, transfer na hotel a na výlet v den odjezdu a transferu na letiště využíváme mikrobus. Na výlet do Toleda pak očekávejte regionální vlak (v ceně zájezdu),na fakultativní výlet do Avily při dostatečném počtu zájemců zažijete cestu busem nebo vlakem ( CK si vyhrazuje právo při malém počtu využít místní výletní autobus) a na další místa dle počtu zájemců mikrobusem, vlakem, popř. MHD.
Pro individuální přesuny po Madridu doporučujeme MHD a Metro a taxi Doporučujeme využít například taxi službu (cca 10 € / osoba) či metro (4,5 € / osoba).
Místní doprava MHD není v ceně zájezdu ( průvodce doporučí slevové jízdné)

Ubytování

5x turistický hotel v Madridu v dosahu MHD, 2lůž. pokoje s příslušenstvím

Stravování

5x snídaně, další stravování individuální; v rámci fakultativního výletu do Ávily a Segovie společný jednoduchý oběd formou tapas . ostatní stravování se řeší individuálně a na radu průvodce. Velmi oblíbené je rychlé občerstvení formou tapas nebo ve speciálních jídelnách s rychlým bufetovým občerstvením a pivem. Večer je dobré udělat si čas na večeři.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5S; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 40.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

MADRID : Královský palác 10 €, Prado 14 €, Museo Arte de la Reina Sofia 10 €,
Botanická zahrada 2 €, metro v Madridu 1,5 € / 1 jízda.
TOLEDO : Cristo de la Luz 3,50 €, San Juan de los Reyes 3,50 €, katedrála 8 €,
kostel S. Tomé 3,50 €, synagoga La Blanca 3,50 €, synagoga Sefardí 3,50 €.
taxi službu (cca 10 € / osoba) či metro (4,5 € / osoba).

Kapesné

Doporučujeme na vstupné min. 90 €.

Výlety

Fakultativní výlet do Avily je nutné zajistit dopředu, uskuteční se při min. 10 zájemcích. Cena zahrnuje dopravu , vstupy označené hvězdičkou a malý oběd formou tapas . V případě menšího počtu lehce nad 10 osob si CK vyhrazuje právo využít služeb výletního autobusu a skupinu doprovází průvodce.
Výlet na El Escorial je doprovázen malým výletem do pohoří Sierra de Guadarrama, v případě malého počtu zájemců využijeme místní dopravu a bude nutné vyřadit turistiku.

Informace

Informace k letu / zavazadla: Součástí těchto pokynů k odletu je elektronická letenka, kterou je třeba vytisknout a vzít sebou na letiště. Spolu s paní průvodkyní nebo individuálně přejdete se zavazadly k odbavovací přepážce v odletové hale. Zde předáte spoluzavazadla (kontrolní lístky od nich obdržíte společně s palubním lístkem, na němž je označena řada a číslo vašeho místa v letadle). Na zavazadla připevněte visačku s adresou a nezapomeňte je opatřit zámkem či jinak zajistit. Dále přejděte pouze s palubními zavazadly k pasové kontrole, kde předložíte cestovní doklad a palubní lístek. Odtud se přemístíte do odletové haly, k bráně, jejíž číslo je uvedeno na vašem palubním lístku. Po vyzvání vám pracovníci letiště odtrhnou od Vašeho palubního lístku kontrolní útržek. Na palubu letadla budete uvedeni v dostatečném předstihu. Cestovní kancelář není odpovědná za vaše ztráty nebo výdaje způsobené tím, že se nedostavíte včas k odbavení (odbavovací přepážka se uzavírá cca 45 minut před plánovaným odletem).

Hmotnost Vašich zavazadel je omezena celkem na 23 kg na 1 osobu (příruční zavazadlo a 1 zavazadlo k odbavení). Za zavazadla nad tuto stanovenou hmotnost si musíte připlatit. Součet rozměrů odbavovaného (zapsaného) zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm a váha nesmí přesáhnout 15 kg. Na palubu je možné vzít kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 25 x 45 cm (nesmí být těžší než 8 kg). Na palubu letadla doporučujeme vzít fotoaparát, videokameru nebo dalekohled. Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, zbraně a jejich imitace.

Nová pravidla upravují množství tekutin, které smí cestující mít u sebe ve chvíli, kdy prochází bezpečnostní kontrolou. Do kabiny letadla smíte vzít pouze malá množství tekutin a to jak v příručním zavazadle, tak u sebe. Tekutiny musí být v malém balení do max. objemu 100 mililitrů. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném igelitovém sáčku o maximálním obsahu 1 litr na osobu. Tekutinami se rozumí (voda a další nápoje, krémy, pleťová mléka a oleje, parfémy, spreje, gely včetně šamponů a sprchových gelů, nádoby pod tlakem včetně pěny na holení, pasty včetně zubní).

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou zodpovědnost letecká společnost. Pokud při příletu zjistíte, že je vaše zavazadlo poškozeno nebo se ztratilo, ihned vyplňte na místě v reklamačním oddělení na letišti protokol, který budete potřebovat pro uplatnění nároku na odškodnění.

Mapa k zájezdu

itinerář

Madrid - El Escorial - Sierra de Guadarrama - Toledo - Ávila - Segovia - Alcalá de Henares


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

6denní zájezd, doprava letecky | Španělsko
Cena zahrnuje:

zpáteční letenku Praha - Madrid - Praha včetně letištních poplatků, kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti, transfer z/na hotel, 5x hotel, 5x snídani, cestu vlakem do Toleda a zpět, průvodce, pojištění CK

2.6.20 - 7.6.20
19 990,-
001-114
7denní zájezd, doprava letecky | Španělsko
Cena zahrnuje:

zpáteční letenku Praha - Madrid - Praha včetně letištních poplatků, kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti, transfer z/na hotel, 6x hotel, 6x snídani, cestu vlakem do Toleda a zpět, průvodce, pojištění CK

7.9.20 - 13.9.20
21 990,-
001-115


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,