Program
1. den: odjezd z Prahy odpoledne, další odjezdová místa - Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Beroun, Plzeň, možné svozy: Jihlava, Brno, České Budějovice, Tábor
2. den: SAAS FEE, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, lanovkou na Hannig (2.350 m), panoramatickou túrou (náročnost 2 z 5; 4 hod.,↑440m,↓350 m) k ledovcovému jezeru Gletschersee, dále pěšky až do SAAS FEE, výstup na Plattjen (2.570 m), kde lze při troše štěstí pozorovat kozorohy, sjezd do hotelu lanovkou nebo lehká túra (náročnost 1 z 5; 3 hod.,↑50m,↓50m) přímo zpátky do hotelu nebo krátká túra po vrcholu a zpět lanovkou
3. den: autobusem do SAAS GRUND, lanovkou na Hochsaas do výšky 3.200 m , sjezd do KREUZBODEN (2.397 m) - možnost využít koloběžky, buď alpskou květinovou promenádou (7hod.,↑200m,↓500m) k chatě Almagelleralp a lesním údolím ke stanici lanovky Furggstalden, sjezd do SAAS ALMAGELLU a pěšky do hotelu nebo horní cestou (3hod.,↑50m,↓300m) k GRUEEBE, lesem k lanovce Trift, sjezd, walliský večer - sýrové fondue
4. den: možnost túry v Saas Fee s využitím místní karty, jinak do TAESCH, odtud vláčkem do ZERMATTU, výjezd zubačkou a lanovkou na Gornergrat (3.090 m), (7hod.,↑100m,↓800m), výhled na Matterhorn (4.476 m) a ledovec Gornergletscher, zpět pěšky na Sunneggu a lanovkou nebo (4hod.,↓500m): stejně jako první skupina, zpět do střední části pěšky a zubačkou do Zermattu, prohlídka, návrat
5. den: místním busem k hrázi na Mattmarkt a dál (6 hod.,↑300m,↓300 m), kolem nádrže, výstup do Taellibodenu (2.497 m), zpět údolím Ofental nebo (8hod.,↑650m,↓650m) navíc ještě výstup z Taellibodenu do sedla Monte Moro Pass (2.853 m) a místním autobusem k hotelu, či jenom okružní procházka kolem jezera
6. den: pěšky k lanovce, výjezd na Allalin (3.500 m), pouze na kartu Saaspass, výhledy na ledovce a čtyřtisícovky, prohlídka ledového muzea, fakult. sjezd metrem do FELDSKINNU, ledovcová túra (6hod.,↑50m,↓450m) k chatě Brittanniahütte, k stanici lanovky PLATTJEN, sjezd dolů, pěšky do hotelu, lehčí varianta (4hod.,↑50m,↓50m) stejná cesta, z chaty Brittaniahütte zpět do Feldskinnu a sjezd do hotelu, walliský večer - masové fondue
7. den: možnost procházky po SAAS FEE nebo výjezd lanovkou či projížďka letní sáňkařskou drahou, odjezd do ČR v odpoledních hodinách
8. den: příjezd do ČR brzy ráno
CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.
Doprava
klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD
Ubytování
hotel*** přímo v centru lyžařského světoznámého střediska Saas Fee, 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, satelitní TV, telefonem, fénem, trezorem a ledničkou
Stravování
6x snídaně formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech, 2x budou k večeři místní speciality fondue – 1x masové a 1x sýrové
Pojištění
V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody). Na tento zájezd je to komplexní pojištění KS se spoeicální pojistkou na vysokohorskou turistiku.
Pořadatel: POZNÁNÍ CK - Jiří Erben, IČO: 48163210
Poznámky
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ:
Oblečení: Pohodlné oblečení na cestování, kvalitní oblečení na turistiku v horách (dobrá větrovka, svetr, čepice, rukavice, pláštěnka atd.). Kvalitní a hlavně dobře prošlápnuté pohorky nemohou v žádném případě chybět (možná se budeme pohybovat na sněhu či po suti). Pohyb po horách vám usnadní teleskopické hole.
Pro vaše pohodlí domací obuv, sluneční brýle, opalovací krém s vyšším faktorem, polštářek pod hlavu ke zpříjemnění dlouhého přejezdu autobusem.
Z důvodu hygienický předpisů je nutno mít v termálních lázních koupací čepici.
Saas Fee - lanovka na Hannig -Saas Grund - Kreuzboden - Saas Almagell - Taesch - Zermatt - Gornegrat - Mattmarkt - Taelliboden - Allalin- Felskinn - Plattjen