Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Lake District

Lake District 2020

Náhorní park Jezerní oblast, jak zní v překladu jeho jméno, leží v severní Anglii od pobřeží Irského moře k podhůří Pennin v hrabství Cumbrie, mezi městy zhruba Carliste a Barrowin. Je největší (2.292 km2) a nejkrásnější z anglických národních parků a když už jsme u těch nej, leží zde i nejvyšší vrchol Anglie Scafell Pike (978 m). Podloží tvoří směs vápenců, červených pískovců, břidlic a hlubinných vyvřelin. Celé pohoří bylo ve čtvrtohorách přeformováno ledovcem a tak zde najdete ledovcové kary, trogovitá údolí ve tvaru velkého U, morény a 16 ledovcových jezer. Největší z nich, Windermere má plochu 1.459 ha. Srážek je zde skutečně hodně a tak se vyplatí být na déšť připravený. Farma Seathwaite je nejdeštivějším obydleným místem v Anglii , spadne zde ročně přes 3.500 mm srážek. Díky srážkám je celý park jakoby potažen zeleným sametem a působí zvláštním kouzlem pohádkového světa. Téměř všude rostou mechy a lišejníky, jejichž druhová pestrost je udivující. Přirozené lesy se téměř nedochovaly a jsou nahrazeny vysazenými porosty dubů, jasanů, lip a buků. Nad hranicí lesa (kolem 600 m) se zachovaly původní horské louky, rašeliniště a vřesoviště, protože i na ovce zde bylo příliš vlhko. Nejvyšším z řady vodopádů v národním parku je Scale Force s výškou 47 m. Hojně se zde vyskytují a hnízdí draví ptáci. Sokol, moták pilich, dřemlík tundrový, orlovec říční nebo orel skalní. V lesích žijí jeleni a pro našince je zajímavé, že je zde jedno z mála míst v Anglii , kde se ještě vyskytuje veverka obecná. Z památek je nejznámější megalitický kruh Castlerigg Stone Circle, starý přes 3.000 let s největšími vztyčenými kameny o váze až 16 tun.

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Velká Británie -  Anglie - Lake District, podloží tvoří horniny kambria a ordoviku
Velká Británie -  Anglie - Lake District, podloží tvoří horniny kambria a ordoviku Velká Británie - Wales - NP Lake District - jezero Wast water (Wiki-Moore) Velká Británie -  Anglie - Lake District zahrnuje na 60 jezer ledovcového původu Velká Británie -  Anglie - Lake District, v podrostu jsou často hustě zapojené hasivky orličí Velká Británie -  Anglie - Lake District a vysoké nebe nad pastvinami

zobrazit seznam odjetých termínů zájezdů 2019

Využijte aktuálně věrnostní slevy. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
|Zpět|

zájezdy Lake District 2020:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Zájezdy na sezónu 2020 pro Vás právě přidáváme na web. Kompletní nabídka zájezdů je již v katalogu GEOPS 2020, který si můžete stáhnout v pdf, prolistovat online, nebo objednat poštou.
|Zpět|

zájezdy Lake District 2019 - odjeté termíny:

zájezdy Lake District - související články:

Národní park Lake District

Náhorní park Jezerní oblast, jak zní v překladu jeho jméno, leží v severní Anglii od pobřeží Irského moře k podhůří Pennin v hrabství Cumbrie, mezi městy zhruba Carliste a Barrowin. Je největší (2.292 km2) a nejkrásnější z anglických národních parků a když už jsme u těch nej, leží zde i nejvyšší vrchol Anglie Scafell Pike (978 m). Podloží tvoří směs vápenců, červených pískovců, břidlic a hlubinných vyvřelin. Celé pohoří bylo ve čtvrtohorách přeformováno ledovcem a tak zde najdete ledovcové kary, trogovitá údolí ve tvaru velkého U, morény a 16 ledovcových jezer.

Lake District – velvyslanectví

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,