Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Wales

Wales 2019, 2020

Pro Pembrokeshire Coast National Park a útesy vroubený poloostrov Gower je příznačná ohromující pobřežní scenérie, zálivy Cardigan Bay a Carmarthen Bay nabízejí klidnější pláže. Pěší turisty očekávají travnatá vysočina Breton Beacons a vlídnější lesnaté údolí Wye Valley. Města jsou soustředěna v jihovýchodní části Walesu . Stará hornická města lemují údolí severně od správního střediska Cardiffu.

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Velká Británie - Wales - NP Pembrokeshire Coast, poloostrov Marloes (Wiki-Reiskoffer)
Velká Británie - Wales - NP Pembrokeshire Coast, poloostrov Marloes (Wiki-Reiskoffer) V.Británie - Wales - NP Snowdonia (Eryri) - Creigiau Gleision (Wiki) Velká Británie - Wales - dolmen Pentre Ifan (Wiki) V.Británie - Wales - NP Snowdonia (Eryri) - jezero Llyn Cowlyd (Wiki) Velká Británie - Wales - Cardiff, hrad (Wiki) V.Británie - Wales - NP Snowdonia (Eryri) - údolí Ogwen (Wiki) Velká Británie - Wales - Cardiff (Wiki)

zobrazit seznam zájezdů 2020

zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2019
Využijte slevy na zájezdy 2019.

|Zpět|

zájezdy Wales 2019:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu jsou již zřejmě všechny odjeté. Pokračujte prosím na výpis zájezdů pro následující sezónu. Případné Vaše otázky rád zodpoví tým Geopsu.

Využijte slevy na zájezdy 2019.
|Zpět|

zájezdy Wales 2020:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.


|Zpět|

zájezdy Wales 2019 - odjeté termíny:

zájezdy Wales - související články:

Národní park Pembrokeshire Coast

Nachází se na jihozápadě Walesu na poloostrově Pembrokeshire (629 km2). Jeho podstatnou část tvoří pobřeží St. George´s Channel (Svatojiřský průliv) mezi Keltským a Irským mořem a 3 blízké ostrovy – Grassholm, Skokholm a Skomer. Jsou zde příkré skalnaté útesy, pláže oblázkové i písčité, členité zátoky a písečné duny. To vše tvoří nádherné scenérie, které jsou potěšením pro oko. Příliv je zde opravdu mohutný, dosahuje až 8 metrů. K parku patří i jižní okraj vrchoviny Preseli Hills.

Národní park Brecon Beacons

Do tohoto waleského národního parku (1.347 km2) patří řetězec pohoří - Black Mountains, Fforest Fawr a Brecon Beacon s nejvyšším vrcholem Pen-y-Fan (886 m). Leží od hranic s Anglií až po Llandeilo a pokrývá ho hornatá půvabná krajina s travnatými svahy a pískovcovými devonskými skalami. V jižní části parku se nachází souvrství slepenců a karbonských vápenců s krasovými jevy, rozsáhlými jeskyněmi a skalními převisy. Reliéf je zde pestrý, tvořený mělkými údolími, plochými vrcholy hor, soutěskami, ledovcovými jezery a malebnými vodopády (např. v okolí Yastradfellte).

Národní park Snowdonia

Velšsky se nazývá Eryri a leží v severním Walesu (2.132 km2). Jeho jádro tvoří vulkanické pohoří Kambrické hory (Cambrian Mountains) s nejvyšší velšskou horou Snowdon (1.085 m) podle které je nazván. Staré vulkanity přemodeloval čtvrtohorní ledovec a vytvořil zde trogovitá údolí tvaru velkého U, s mělkými ledovcovými jezery hrazenými morénami, z kterých někde vytékají vodopády (např. Benglog Fall z jezera Llyn Ogwen). Místy mají hory členitý reliéf připomínající velehory. A navíc zde ročně naprší neuvěřitelných 5.000 mm srážek.

Wales – velvyslanectví

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,