Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Laos > Vietnam, Laos, Thajsko

E11-19 - Vietnam, Laos, Thajsko


Využijte aktuálně únorovou či veletržní slevu na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
092-540 25.04.19 11.05.19
69 990,-
Odjeto
092-541 15.11.19 01.12.19
69 990,-
Odjeto
092-542 23.04.20 09.05.20
69 990,-
Vyprodáno vyp
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha-Hanoj-Bankok-Praha vč. let, tax, přelet Hanoj-Vientiane včetně tax, dopravu minivany/taxi a místní dopravou (pohodlné dálkové busy, vlaky, lodě), 12x hotely a penziony se snídaní (2lůžk. klimatizované pokoje s přísluš.), 1x jednodušší ubytování na treku, 1x lehátkový vlak, 1x noční autobus s lůžkovou úpravou, 2-denní trek s místním průvodcem včetně jízdy na slonech a na bambusovém voru a plná penze na dva dny, víza do Laosu a do Vietnamu, českého průvodce, místní průvodce dle potřeby, základní zdravotní pojištění

Základní cena nezahrnuje

Vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Příplatky

6.600 CZK - 1lůžkový pokoj (na treku nelze)
1.955 CZK - připojištění na storno K5SS (Z2)

úvodní popis

Fantastické barvy tropické přírody, rýžová políčka, čajové terasy, bambusové háje, horské hřebeny pokryté neprostupnou džunglí, krasové jeskyně, buddhistické kláštery a chrámy, pestré trhy plné zboží a neuvěřitelné kulinářské speciality i svět sám pro sebe v horách na hranicích Vietnamu a Číny . Hlavní města i svět sám pro sebe v horách na hranicích Vietnamu a Číny . Plavba po veletoku Mekong. Nakouknutí do Barmy, osady horských kmenů, kde se zastavil čas. Legendární most přes řeku Kwai.

Kambodža - Luang Rabang - komplex královského paláce
Kambodža - Luang Rabang - komplex královského paláce Vietnam - Hanoj a tisíce motocyklistů jedoucích sem i tam Kambodža - trh v Luang Rabang
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. - 3. den: odlet z Prahy do metropole Vietnamu HANOJE, tzv. „Město na zatáčející řece“, jezero Hoan Kiem, Ho Či Minovo mauzoleum, pagody, vojenské muzeum aj., přelet do VIENTIANE, hlavní města Laosu

4.den

4. - 6. den: VIENTIANE, prohlídka města, Zlatá pagoda, jeskynní chrámy, Národní muzeum, Vítězný oblouk, královský palác, západ slunce nad Mekongem, na sever přes Vang Vieng v oblasti homolovitých krasových útvarů do královského města LUANG PRABANG (UNESCO), buddhistické chrámy, waty, pagody, ranní pochůzka mnichů, výlety do okolí k vápencové jeskyni Pak Ou se stovkami sošek Buddhy či k mohutným vodopádům Kuang Si Falls ukrytých v džungli

7.den

7. - 9. den: plavba po majestátním Mekongu, Chiang Khong - překročení thajské hranice, oblast „Zlatého trojúhelníku“ proslavená pěstováním opia - místo styku Barmy, Laosu a Thajska ., MAE SALONG, orlí hnízdo obývané čínskou komunitou, MAE SAI, Štíří chrám, muzeum opia, možnost výletu do Barmy - návštěva příhraničního města TACHILEIK s trhy a řemesly

10.den

10.-13. den: CHIANG MAI a oblast horských kmenů, „Růže severu“ - CHIANG MAI, jedno z nejpříjemnějších thajských měst, Wat Phra Sing, Wat Chedi Luang, proslulý klášter na hoře Doi Suthep, muzeum horských kmenů, tradiční řemesla, noční bazar, thajský box, pěší výlet v N.P. Doi Ithanon s nejvyšší horou Thajska (2565 m), mlžné horské pralesy, vodopády, 2denní trek do oblasti domorodých horských kmenů, s pobytem a stravováním v jejich vesnicích, jízda na slonech a bambusových vorech, noční přejezd do BANGKOKU

14.den

14. den: Plovoucí trh Damnoen Saduak, most přes řeku Kwai proslavený knihou P. Boulla a oscarovým filmem, válečné muzeum a hřbitov

15.den

15.-17. den: BANKOK, prohlídka města, královský palác a klášter Wat Phra Keo se Smaragdovým Buddhou, plavba po řece Chao Praya k Chrámu červánků Wat Arun, Wat Pho s pozlaceným ležícím Buddhou, posvátná Zlatá hora Wat Saket, vyhlášená ulička go-go barů Soi Cowboy, popř. světoznámá erotická gymnastika ve večerním Pat Pongu, návrat domů

Doprava

Po trase zájezdu se budete pohybovat pronajatými minivany nebo taxi, využijete i veřejnou dopravu jako jsou pohodlné dálkové autobusy, vlaky a lodě. Během treku vyzkoušíte i jízdu na slonech a na bambusovém voru.

Ubytování

Spát budete v turistických hotelech a penzionech, ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Jednou přespíte v lehátkovém vlaku a jednou v nočním autobuse s lůžkovou úpravou, během treku využijete jednoduššího ubytování (1x).

Stravování

Kromě dvoudenního treku k domorodým horským kmenům kde je zajištěna plná penze a snídaní na ubytování, není strava v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Vzhledem k tomu, že ceny jídla a nápojů jsou v těchto zemích na nižší úrovni (tržnice, lidové jídelny) či maximálně srovnatelné s cenami u nás (turistické restaurace), je naprosto zbytečné vozit si potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 15-20 US dolarů na den, tzn. cca 250 -350 USD na dobu pobytu (počítáno bez dnů, kde je v ceně plná penze).

Kapesné

Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 250 - 350 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s částkou celkem asi 300 - 350 USD.
Kromě toho budete potřebovat dalších pár desítek dolarů jako spropitné pro místní řidiče, průvodce nebo lidi, kteří vám projeví laskavost a dobrou vůli (jejich výše a zda vůbec něco dáte, ale samozřejmě záleží na vás), uvažujte o určité částce na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.
Doporučujeme se vybavit USD. Americké dolary totiž bývají v této oblasti přijímány často jako alternativní měna. Problémy při výměně však nebudete mít ani s eury, rozdíl je ale v tom, že dolary mnohdy ani nebudete muset měnit. To platí především pro Laos . V Thajsku a Vietnamu s dolary uspějete na tržnicích a obchodech se suvenýry, zatímco jinde po vás bude požadována místní měna. V Thajsku nabízejí nejlepší kurz za stodolarové bankovky, nejnižší za dolarové. Doporučujeme si s sebou vzít nepoškozené bankovky nových sérií.

Poznámky

Praktické informace na cestu
Elektřina: V oblasti se vyskytuje několik typů zásuvek (jak ten náš, tak „americký“ typ A - dvojice plochým kolíků), proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé mobilů, foťáků, videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod.) Informace pro danou zemi najdete na zasuvky.hw.cz - OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.

Telefon, internet: Mobilní telefony s naší SIM kartou fungují většinou všude bez problémů, s výjimkou Laosu. Dostupnost volání si raději ověřte u svého operátora. Hovory do Evropy jsou možné z telefonní budky či z hotelu. Na většině míst je možné volat přes internet z internetových kaváren. Síť internetových kaváren je velice hustá a ceny nízké.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky jsou v prodeji pouze na poštách. Doručení do ČR trvá cca 14 dnů.

Informace

Pasy a víza
Pro cestu na tento zájezd, tj. do Vietnamu, Laosu a Thajska je zapotřebí Váš cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po skončení zájezdu. Ve Vašem pase musí být dostatek volných stránek (doporučujeme alespoň 4 stránky). Pořiďte si fotokopii jeho hlavní dvoustrany (pro případ ztráty cestovního pasu) nebo si její scan uložte do e-mailu. Stejně tak doporučujeme udělat kopie od dalších důležitých dokumentů. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu. S sebou si vezměte pět fotografií pasového formátu.
Vietnam: Ke vstupu do Vietnamu je nutné vízum, které máte v ceně zájezdu. K vízu do Vietnamu od Vás budeme potřebovat následující: cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po skončení zájezdu, vyplnit dotazník, Vaši barevnou digitální fotografii s čelním pohledem na světlém pozadí bez brýlí (velikost 4 x 6 cm) - ve formátu JPEG nebo JPG, barevnou kopii Vašeho pasu s Vašimi datovými údaji a fotografií - ve formátu JPEG nebo JPG. Včas Vám zašleme všechny podrobnosti.
Laos: vyřízení víza do Laosu probíhá po příletu na letiště - je v ceně zájezdu a vyřizovat jej budete společně s průvodcem zájezdu. Úředně existuje požadavek dvou fotek pro jejich vyřízení. Ne vždy a všude bývá uplatňován, v každém případě si ale s sebou vezměte minimálně 2 fotografie pasového formátu (aktuální, ne starší 1 roku). Jako rezervu doporučujeme alespoň 5 pasových fotografií (jak pro případ vyřízení víz, tak pro případ ztráty cestovního pasu).
Thajsko: Od roku 2011 nepotřebují občané ČR pro vstup a pobyt na území Thajského království za účelem turistiky víza. Povolení k pobytu je zdarma a vydává se na letištích na dobu 30 dnů a pozemních hranicích na 15 dní. K povolení vstupu na thajské území se vyžaduje očkovací průkaz pouze od osob přijíždějících z oblastí charakterizovaných výskytem infekčních nemocí, jako např. žlutá zimnice.
Barma: Poplatek za krátkodobý vstup do Barmy bude vyřízen na místě, počítejte s platbou přibližně 30 USD.

Zdraví
Indočína není ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečnou zemí (alespoň ve srovnání např. s tropickou Afrikou či Indií). Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A, příp. i B), popř. i proti břišnímu tyfu či japonské encefalitidě. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování vždy po 10-15 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny.

Klimatické poměry
Celá oblast Zadní Indie (Indočíny) leží v oblasti rovníkových monzunů, průměrné roční srážky dosahují 1500-2000 mm (v horách až 3000 mm). Podnebí ve Vietnamu není jednotné, liší se od regionu k regionu (a podle zeměpisné šířky a nadmořské výšky může v extrémních případech rozdíl činit až 40°C). V Hanoji se listopadové teploty pohybují nad 20°C, prší minimálně. V Laosu a Thajsku bývá v této době kolem 25-30°C.

Jak se zabalit
Kromě velkého zavazadla (kufr na kolečkách, popř. batoh na záda nebo krosna) Vám doporučujeme i malý batůžek pro denní výlety a do letadla. S sebou si vezměte lehké sportovní boty („botasky“) a sandály, pláštěnku a do měst deštník. Z oblečení vám stačí několik triček s krátkým rukávem, plavky, šortky a jeden svetr nebo mikina na cestu. Na noční přejezd doporučujeme do autobusu se teple obléci. Je zbytečné vybavovat se přehnaným množstvím šatstva. Kdekoli vám vaše věci přeperou za nepatrný obnos a vše potřebné si zde můžete koupit za zlomek evropské ceny. Není od věci vzít si s sebou drobné dárky a suvenýry. Bonbóny, žvýkačky, obzvlášť propisky ale i jakékoli další drobné dárky včetně obrázků České republiky (pro šíření povědomí o naší zemi), vše bude přivítáno s povděkem.

Mapa k zájezdu


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Únorové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,